Atrakcje
Nasz Domek posiada niezwykle atrakcyjną lokalizację. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni z bliskości szlaków turystycznych, tras narciarskich oraz niezliczonych atrakcji w okolicy. Z kolei goście chcący stacjonarnie cieszyć się odpoczynkiem, mają zagwarantowaną piękną, górską panoramę Sudetów wprost z tarasu naszego Domku.
Miłośników historii skusi natomiast bliskość kompleksu sztolni projektu Riese. W okolicy sporo jest pozostałości po budowlach, których przeznaczenia jak dotąd ciągle jeszcze nie odgadniono.


Wielka Sowa (1015 m n.p.m.)

odległość 3 km

Najwyższy szczyt Gór Sowich, znajdujący się w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Rozciąga się stąd widok na pasmo Karkonoszy wraz ze Śnieżką, czeską część Sudetów, aż po Sudety Wschodnie z najwyższym szczytem – Śnieżnikiem.


Więcej informacji

Sztolnie projektu "Riese"

odległość 6-12 km

Jest to kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich, oraz na zamku Książ i pod nim, w latach 1943-1945. W jego skład wchodzą:


Więcej informacji

Zamek Książ

odległość 30 km

Jest to jeden z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największy zamek na Dolnym Śląsku. Posiada ponad 400 pomieszczeń, charakteryzuje się różnymi stylami architektury. Zbudowano go na urwistym skalnym cyplu, na wysokości 395 m n.p.m., w otoczeniu głębokiej kotliny porośniętej lasem. Zamek położony jest na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.


Więcej informacji

Zamek Grodno

odległość 15 km

Zamek umiejscowiony jest na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.), w południowej części Gór Wałbrzyskich. U stóp góry rozciąga się zaporowe Jezioro Lubachowskie. Atrakcje zamku oraz samo jezioro jest popularnym miejscem weekendowych wypadów.


Więcej informacji


Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie

odległość 13 km

W nadziemnym kompleksie górniczym można zobaczyć unikalne na skalę światową, piece i wieże szybowe. Jest to jeden z nielicznych zachowanych w tak doskonałym stanie XIX-wiecznych obiektów przemysłowo-wydobywczych. Największą jednak atrakcją jest podziemna trasa turystyczna, do której można dostać się szybem lub przez sztolnie. Można tam zobaczyć dawne maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące niegdyś do przewożenia ludzi i transportu węgla. Dziś mogą z niej skorzystać zwiedzający kopalnię turyści.


Więcej informacji

Twierdza Srebrna Góra

odległość 23 km

Jest to największa górska twierdza w Europie. Jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej.


Więcej informacji

Twierdza Kłodzko

odległość 32 km

Wznosząca się w centrum miasta, na Górze Fortecznej (369 m n.p.m.) twierdza to najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny obiekt Kłodzka i jednocześnie jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza należy do najcenniejszych dzieł nowożytnej architektury obronnej w Polsce i posiada jeden z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych w Europie. Dużą atrakcją dla zwiedzających twierdzę są organizowane Dni Twierdzy Kłodzkiej, które przypominają o militarnej historii tego miejsca. Odbywa się wówczas rekonstrukcja bitwy o twierdzę z udziałem kilkuset żołnierzy.


Więcej informacji

Szczeliniec

odległość 36 km

Szczeliniec usytuowany jest w sercu Parku Narodowego Gór Stołowych. Obiekt PTTK „Na Szczelińcu” znajduje się na wierzchowinie najwyższego szczytu Gór Stołowych na wysokości 905 m n.p.m. Sprzed budynku rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie, Kamienne oraz Broumovskie Ściany. Z tarasów widokowych można oglądać niezapomniane wschody i zachody słońca.


Więcej informacji

Spływ przełomem Bardzkim

odległość 39 km

Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Trasa jest typowo rekreacyjna, zapewniająca piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest płytka, dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.


Więcej informacji

Jezioro Bielawskie

odległość 21 km

Korzystając u nas z górskich atrakcji wcale nie trzeba rezygnować z przyjemności związanych z wypoczynkiem nad wodą. Nad Jeziorem Bielawskim czeka piaszczysta i strzeżona plaża, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych oraz nowoczesny basen z wodnym placem zabaw. Wszystko to sprawi, że ze zdwojoną energią można potem wrócić na górskie szlaki.


Więcej informacji


Szlaki turystyczne

Spragnieni aktywnego wypoczynku turyści znajdą dla siebie mnóstwo szlaków turystycznych, które w zależności od oczekiwań, zawiodą ich w uczęszczane i popularne miejsca, lub pozwolą uciec od ludzi dając oddech od cywilizacji.


Mapa turystyczna Więcej informacji

Trasy rowerowe

Miłośnicy dwóch kółek odnajdą tu niezliczoną liczbę tras rowerowych. Oprócz uroczych duktów leśnych, którymi można amatorsko rozwijać swoją rowerową pasję, w okolicy znajduje się system górskich tras rowerowych - strefa MTB Sudety. Opracowane w ramach jej trasy z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej ambitnych fanów dwóch kółek.


Więcej informacji

Sokolec zimą

Zimą Sokolec to świetne miejsce na uprawianie zimowych sportów: - kompleks stoków narciarskich – z naszego domku można na piechotę dojść na przełęcz Sokolą, na której umiejscowionych jest kilka wyciągów oferujących trasy narciarskie o różnym stopniu trudności.


Przełęcz Sokola

Miłośnicy narciarstwa biegowego również znajdą coś dla siebie – w okolicy wyznaczono kilka tras narciarstwa biegowego. Trasy są ratrakowane i dobrze oznaczone.


Trasy narciarskie